SEBAHATTİN KAYA Yönetim Kurulu Üyesi

 
SEBAHATTİN KAYA
 
1969 yılında Ordu Mesudiye Kenger'de doğdu. 
 
1974'te İstanbul'a göç ettikten sonra, 1993 yılına kadar Bahçelievler/Yenibosna'da ikamet etti.
 
İş nedeni ile Anadolu yakasına gelen Sebahattin KAYA, 20 yıldır Pendik’de yaşantısına devam etmektedir. 
 
İlk ve orta tahsilini Yenibosna, liseyi de Bakırköy'de tamamlamıştır. İşletme, dış ticaret gibi üniversite girişimleri olduktan sonra üniversite bitirmeye karar vermiş olup, halen Yerel Yönetimler okumaktadır. 
 
Bir çok alanda ihtisas yapmıştır. Vakıfçılık, dernekçilik, federasyon, sendikacılık, yerel yönetimler, milli eğitim, okul sporları, siyaset, medya, yazarlık, tüketici sorunları, okul aile birlikleri, yazışma, proje üretim, arge bunlardan bazılarıdır. İlkyardım, otelcilik, kuyumculuk, sivil savunma, bilgisayar gibi öğrenim ve uygulama belgeleri olmakla beraber, halen bir kamu kurumunda görev yapmaktadır. 
 
Şiir, makale ve hikaye kitapları yazarlığının yanında, beste yapmak, spor yapmak, halk müziği dinlemek en çok sevdiği uğraşlar arasındadır. Çanakkale Savaşı adlı türkünün söz yazarı ve bestekarıdır.  
 
Çocukları çok seven, hayatını o yöne adamıştır. Gençlerin eğitimi için yeni fikirler üreterek Milli Eğitim Bakanlığı'na 6 proje sunmuştur. Kent eylem Planına katkı sağlamak amacıyla da Pendik Belediye'sine 4 proje sunmuştur. Kurulduğu günden bu yana başkanlığını yürüttüğü Pendik Ordulular Derneği aracılığıyla 10’dan fazla proje üretmiştir. Yine MESDEF’e 4 proje hazırlamış ve bunların hayata geçirilmesi için çalışmaktadır. 
 
Sosyal olmayı seven ve her alanda insana hizmet etme düsturunu benimseyerek hareket ettiği için sivil toplum kuruluşlarında görev alan Sebahattin KAYA, sürekli konuşmalarında şunu ifade etmektedir. “Yaratılanı sevelim, Yaratandan ötürü. İnsanların dünya görüşleri ne olursa olsun birbirimizi kucaklayalım. Vatanımıza, milletimize, dinimize, bayrağımıza özellikle çocuklarımıza sahip çıkalım. Herkes elinden geldiği kadar faydalı olabilme gayreti içinde olursa toplum kalkınır ve bu yarıştan çocuklarımız fayda görür." 
 
Sebahattin KAYA, evli  ve üç çocuk babasıdır. 
 
fuyuseme@hotmail.com; skaya@iski.gov.tr

 

Başa Dön